Gold cup na SK: Lahko kdo zaustavi Mehiko?

Reprezentance 15. Jun 201914:07 > 14:16
Ashley Allen/Getty Images

Od 15. junija pa do 7. julija bodo ZDA, Jamajka in Haiti gostili 15. izvedbo Gold cupa, nogometnega prvenstva Severne in Osrednje Amerike ter Karibov. Vse tekme si boste v neposrednem prenosu lahko ogledali na programih SportKluba.

V noči na nedeljo se tudi z našimi neposrednimi prenosi začenja Gold cup oziroma nogometno prvenstvo Severne in Osrednje Amerike ter Karibov.

Najuspešnejša na tem tekmovanju je reprezentanca Mehike, ki je osvojila sedem naslovov, sledijo aktualni prvaki ZDA s šestimi lovorikami.

V skupini A so skupaj v skupini Mehika, Kanada, Martinik in Kuba. V skupini bodo igrali: Kostarika, Haiti, Nikaragva in Bermuda. V skupini C so: Honduras, Jamajka, Salvador in Curaçao. Branilci naslova so v skupini D s Panamo, Trinindad in Tobagom ter Gvajano.

Najboljši dve ekipi iz skupine se bosta uvrstili v četrtfinale. Za lovoriko pa se bosta najboljši ekipi udarili 7. julija v Chicagu na stadionu Soldier Fire.

Prvenstvo bo letos potekalo predvsem v ZDA, po eno prizorišče imata tudi Jamajka in Haiti. Otvoritvena tekma bo na sporedu v nedeljo, ko se bosta med seboj pomerili Kanada in Martinik ob 1:35, s prenosom na SportKlubu1.

Kljub temu, da je selektor Mehike Gerardo Martino doma pustil kar nekaj pomembnih členov svoje zasedbe je tudi letos Mehika glavni favorit za osvojitev naslova. Zelo visoko bi lahko posegli tudi Jamajka in ZDA.