Čilenci za uvod visoko premagali Japonsko

Alessandra Cabral, Getty Images Sport

Aktualni južnoameriški prvaki, reprezentanti Čila, so na tekmi 1. kroga Cope Americe s 4:0 ugnali mlado zasedbo Japonske, ki na turnirju nastopa s posebnim povabilom.

V Sao Paolu je proti azijski reprezentanci prvi zadetek dosegel Erick Pulgar, ki je bil uspešen v 41. minuti. V drugem delu je v 54. minuti na 2:0 povišal Eduardo Vargas, ki je bil v 83. minuti natančen še drugič na tekmi, že pred tem pa je za 3:0 poskrbel Alexis Sanchez.

Selektorja Reinalda Ruedo je sicer po zmagi upravičeno bolela glava, saj je v 78. minuti zaradi poškodbe igro zapustil Arturo Vidal. Po tekmi je močno šepal tudi Sanchez, zaradi bolečin pa se je pritoževal še Aranguiz.
Že dan pred tem je v skupini C do zmage prišel Urugvaj, ki je s 4:0 odpihnil Ekvador.

V torek se v Braziliji začenja 2. krog skupinskega dela tekmovanja, na katerem se meri deset južnoameriških reprezentanc in dveh povabljenk. V skupini A se bo Bolivija pomerila s Perujem, gostiteljica Brazilija pa z Venezuelo.