Braziliji razveljavili kar tri gole, Venezuela do točke

Buda Mendes/Getty Images

Gostiteljica Cope Americe Brazilija je na tekmi 2. kroga proti Venezueli ostala brez zmage (0:0). Brazilci so zapravili ogromno priložnosti, sodnik pa je po posredovaju VAR-a razveljavil kar tri gole!

Prvi je mrežo Venezuele ob koncu prvega polčasa zatresel Roberto Firmino, a so sodniki gol razveljavili zaradi prekrška pred njegovim strelom. V 60. minuti je bil natančen Gabriel Jesus, a gol ni obveljal zaradi prepovedanega položaja Firmina. V 87. minuti so brazilski navijači vnovič slavili, a se je znova vmešal VAR. Firmino je igral z roko, zato gol ni veljal.

Kljub omenjenim situacijam je bila obramba Venezuele zelo čvrsta, nekateri navijači pa so v končnici tekme celo navijali za vsaj remi, ki so si ga “gostje” z borbenostjo zaslužili.

Žvižgi s tribun so razjezili brazilskega branilca Thiaga Silvo: “Venezuela je bila izrazito obrambno postavljena, mi pa smo bili neučakani predvsem pri zadnji podaji. Ob tem smo izgubili precej samozavesti. Ko ne daš gola, deluje, kot da je vse narobe. V drugem polčasu praktično niso stopili iz svoje polovice, nam pa je zmanjkalo nekaj sreče.

Na drugi tekmi v skupini A je Peru s 3:1 premagal Bolivijo. Prav Peru bo v zadnjem krogu skupinskega dela nasprotnik Brazilije.