Cavani poslal Čilence na dvoboj proti Kolumbiji

Getty images/Alexandre Schneider

V neposrednem dvoboju za prvo mesto na Copa Americi sta se pomerili Urugvaj in Čile. Urugvajci so slavili z 1:0.

Edini zadetek na tekmi so navijači videli v 82. minuti. Edinson Cavani je z udarcem z glavo s približno 12 metrov poslal žogo v desni zgornji kot vratarja Ariasa.

Večji del srečanja na katerem je bilo precej prekrškov in ki je bil odigran na Marakani se je bitka odvijala na sredini igrišča.

Na drugi tekmi sta reprezentanci Ekvadorja in Japonske igrali neodločeno (1:1). Japonska bi se z morebitno zmago uvrstila v četrtfinale.

Japonci so se tudi prvi znašli v vodstvu, ko je v 15. minuti gol dosegel Shoya Nakajima, toda prednosti niso uspeli zadržati. Za izenačenje in končnih 1:1 je v 35. minuti poskrbel Angel Mena.

V četrtfinale so se uvrstile reprezentance Brazilije, Paragvaja,Venezuele, Argentine, Kolumbije, Čile, Urugvaja ter Peruja.