Kvalifikacije na Sportklubu: Nogometašice v boj za EP

Reprezentance 20. Avg 201915:44 > 15:50
NZS.si

Selektor Borut Jarc je že pred dnevi predstavil širši seznam kandidatk za nastop v slovenski nogometni izbrani vrsti, ki se bo, tudi s prenosi na Sportklubu, pomerila v kvalifikacijah za EP z reprezentancama Rusije in Kosova.

Pred slovensko člansko žensko reprezentanco je začetek kvalifikacij za evropsko prvenstvo, ki ga bo leta 2021 gostila Anglija. Varovanke selektorja Boruta Jarca se bodo v kvalifikacijski skupini A pomerile z Nizozemsko, Rusijo, Turčijo, Kosovom in Estonijo. Uvodni tekmi bosta 30. avgusta in 3. septembra, selektor Jarc pa je obelodanil seznam igralk, na katere računa na tekmah proti Rusiji (v Velenju) in Kosovu (v Dravogradu).

Reprezentanca se bo zbrala v ponedeljek, 26. avgusta.

Kvalifikacije za evropsko prvenstvo:

1. krog, Velenje, 30.8.
Slovenija – Rusija (20.00) – SK3

2. krog, Dravograd, 3.9.
Slovenija – Kosovo (17.00) – SK1

Vabljene igralke:
Dominika Čonč (AC Milan ITA), Pamela Begić (Apollon CIP), Kaja Eržen (AS Roma ITA), Kristina Erman (Ferencvaros MAD), Mateja Zver (SKN St. Polten AVT), Sara Agrež (Turbine Potsdam NEM), Zala Meršnik (Turbine Potsdam NEM), Lara Prašnikar (Turbine Potsdam NEM), Lara Ivanuša (UPC Tavagnacco ITA), Nika Babnik (NK Krim), Maja Zajc (NK Krim), Lara Klopčič (ŽNK Olimpija), Evelina Kos (ŽNK Olimpija), Neva Kumalić (ŽNK Olimpija), Ana Milović (ŽNK Olimpija), Zala Vindišar (ŽNK Olimpija), Špela Kolbl (ŽNK Pomurje Beltinci), Kaja Korošec (ŽNK Pomurje Beltinci), Sara Makovec (ŽNK Pomurje Beltinci), Anja Prša (ŽNK Pomurje Beltinci), Špela Rozmarič (ŽNK Pomurje Beltinci) inZala Kuštrin (ŽNK Radomlje).

vir: nzs.si