Slovenci v Abu Dabiju nadigrali Finsko

Reprezentance 13. Jan 201717:53 > 18:01
NZS

Slovenska nogometna B reprezentanca, sestavljena iz nogometašev Prve lige Telekom Slovenije, je na drugi pripravljalni tekmi v Abu Dabiju z 2:0 premagala Finsko.

Selektor Srečko Katanec je za Finsko izbral naslednjo začetno enajsterico: Matic Kotnik, Matija Širok, Matija Boben, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Rok Kronaveter, Miha Zajc, Amadej Vetrih, Matej Pučko, Elvis Bratanović in Sandi Arčon.

Slovenija je hitro prišla do vodstva. Miha Zajc je približno 25 metrov stran od finskih vrat izsilil prekršek, k žogi je pristopil Rok Kronaveter in v 12. minuti mojstrsko zadel s prostega strela.

V drugem polčasu so bili Slovenci izrazito boljši nasprotnik. Končni rezultat je že v 48. minuti postavil Jure Balkovec, ki je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je vratar Viitala nerodno posredoval in žoga se je od njegove noge odbila v mrežo.

Končna razlika bi lahko bila še višja. Do konca srečanja je Kronaveter stresel vratnico, Slobodan Vuk je zapravil enajstmetrovko, ki jo je priigral Martin Kramarič, a ostalo je pri 2:0.