U21: Slovenija na Portugalskem do remija brez zadetkov

Reprezentance 14. Nov 201920:17 > 20:21
NZS

Slovenija do 21. leta je danes odigrala še eno v nizu zahtevnih tekem. Na Portugalskem so varovanci Primoža Glihe uspeli remizirati brez zadetkov s Portugalsko.

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let se je v Estorilu z vrstniki iz Portugalske razšla z neodločenim izidom 0:0. Slovenci, ki so še šesto zaporedno tekmo ostali nepremagani, so po septembrskem remiju s Francozi in oktobrskem z Angleži remizirali še z eno nogometno velesilo.

Portugalci so bili sicer večino dvoboja podjetnejši in imeli več priložnosti, a je slovenska mreža obmirovala. Lepo priložnost za zadetek so domači imeli v v 62. minuti, ko je z desne strani streljal Jota, a je bil Žiga Frelih na mestu. Na drugi strani pa so tri minute pozneje do najlepše priložnosti prišli Slovenci, a je strel Jana Mlakarja z roba kazenska prostora ubranil Joao Virginia.

Slovenija, ki bo leta 2021 skupaj z Madžarsko gostila evropsko prvenstvo do 21 let, je odigrala še tretjo prijateljsko tekmo v dobrem mesecu dni. Oktobra so Slovenci v Mariboru najprej remizirali z Angleži 2:2 (0:0), nekaj dni pozneje pa so v Celju z 1:0 (0:0) premagali Madžare.

Selektor Primož Gliha je tekmo začel z Žigo Frelihom, Aljažem Plojem, Davidom Zecom, Dušanom Stojinovićem, Dejanom Petrovičem, Žanom Celerjem, Janom Mlakarjem, Vitjo Valenčičem, Matijo Romom, Svenom Karičem in Adamom Gnezno Čerinom.