"Igrati 100 tekem za svojo državo je nekaj posebnega."

M24.si

Slovenska nogometna reprezentanca je v soboto odigrala zadnjo domačo tekmo v kvalifikacijah za EURO 2020 in v Stožicah z 1:0 premagala Latvijo.

Na EURO 2020 sta se iz naše skupine že prebili Poljska in Avstrija, Slovenija pa je z zmago skočila na tretje mesto na lestvici. Selektor Matjaž Kek je v novembrskem premoru pričakovano vpoklical tudi nekaj igralcev, ki v tem ciklusu niso igrali. Eden izmed njih je Haris Vučkić, ki je imel v prvem polčasu dve sijajni priložnosti, a je ostal brez zadetka: “Težka tekma. Latvijci so odigrali dokaj zaprto, v obrambi je sodelovalo šest, sedem nogometašev. Važno je, da smo na koncu vpisali tri točke. Žal mi je, da se pri prvi priložnosti nisem odločil za lob, a na igrišču ni časa za razmislek. Upam, da se med strelce vpišem na Poljskem, kjer bo gol še toliko pomembnejši.

V napadu je kljub vztrajnosti brez gola ostal tudi Andraž Šporar, ki ga je v vsakem polčasu po enkrat zaustavil vratar Latvije Pavels Šteinbors: “Po dveh porazih smo danes nujno potrebovali zmago. Če bi zadeli že v prvem polčasu, ko je bilo priložnosti več kot dovolj, bi bila razlika v golih verjetno še nekoliko višja. Zmagi se ne gleda v zobe, najpomembnejše so tri točke. Razmišljamo že o Poljakih, ki igrajo popolnoma drugačen nogomet od Latvijcev. So precej bolj napadalni, a hkrati puščajo tudi več prostora v obrambi.

Tekma z Latvijo bo sicer odšla v spomin zaradi zavidiljeva jubileja kapetana Bojana Jokića. Levi bočni branilec je v soboto zvečer že stotič oblekel dres s slovenskim grbom: “Igrati sto tekem za svojo državo je nekaj posebnega. Zelo sem počaščen, še bolj pa sem vesel zmage. Za tri točke je zaslužna celotna ekipa, hvala fantom, da so ta dan naredili še lepši. Pohvaliti moram tudi Latvijce, ki so od prve tekme pokazali ogromen napredek.”