Na NZS se vrača član zlate generacije

Reprezentance 25. Mar 202017:44 > 17:53
Clive Brunskill Getty Images

Miran Pavlin od 1. aprila dalje v vlogi direktorja reprezentanc na NZS.

Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je na 45. seji, ki je zaradi pandemije koronavirusa potekala dopisno, sprejel sklep, da na mesto direktorja reprezentanc s 1. 4. prihaja nekdanji reprezentant in strelec odločilnega zadetka za uvrstitev Slovenije na prvo veliko tekmovanje, Euro 2000, Miran Pavlin.

Pavlin bo na mestu direktorja reprezentanc zamenjal Milana Miklavića, čigar pogodba se izteče konec marca. Podobno kot njegov predhodnik bo udeležen pri aktivnostih v povezavi s koordiniranjem dela reprezentanc, priprave modela selekcioniranja igralcev za reprezentance, spremljanje razvoja perspektivnih reprezentantov in komunikacijo s klubi. Kot športni direktor reprezentanc bo Pavlin sodeloval tudi v postopku izbire selektorjev slovenskih reprezentanc.

Pavlinov mandat bo trajal do zaključka leta 2022.