Kvalifikacije za EP: V petek proti Turčiji

Reprezentance 15. Sep 202021:53 > 22:02
NZS.si

Ponedeljek je spet postregel z reprezentančnim zborom članske ženske reprezentance in prvim treningom; sploh prvim po zadnji reprezentančni tekmi, bilo je 10. marca na Kosovu. Danes je bila izbrana vrsta na Bledu, kjer je kovala taktiko za petkovo tekmo v Kranju, tam bo gostovala Turčija (20.00).

“Vesele smo, ker smo spet skupaj. Pogrešale smo to reprezentančno vzdušje, soigralke, nogomet… Že takoj v ponedeljek se je videlo, da imamo spet tisto pravo klimo, ki smo jo imeli,” je bila kapetanka Mateja Zver vesela vnovičnega snidenja s soigralkami, s katerimi jo v petek, 18. septembra z neposrednim prenosom na Sportklubu čaka tekma kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu leta 2022.

“Že ponedeljkov trening ni bil slab, čeprav nas je kar nekaj igralk, ki smo imele v nedeljo še tekmo. V prvem planu je bila regeneracija, v torek pa smo naredili korak naprej,” je dodala izkušena Mateja Zver.

Slovenija je dosedaj odigrala šest tekem v teh kvalifikacijah, zbrala je po tri zmage in tri poraze. Varovanke selektorja Boruta Jarca so v gosteh s 6:1 porazile Turčijo. “To drži, a je treba to takoj pozabiti. Takrat smo dobro odigrale prvi polčas, v nadaljevanju smo popustile. Kot sem že rekla: to je treba vse odmisliti in se povsem osredotočiti na novo tekmo, ki se začne z rezultatom 0:0,” zrelo opozarja kapetanka.

“Ne pozabimo, da je Turčija menjala selektorja, zdaj ekipo vodi selektorica, ki je prej bila na čelu reprezentance do 19 let. Ekipo so pomladili. Kakršnokoli podcenjevanje ali karkoli podobnega se nam lahko hitro maščuje. Če dobimo gol, se bomo težko vračale,” še doda Mateja Zver.

“Naša naloga je jasna – odigrati tako, kot znamo. Želimo ostati v igri za naš cilj,” pa za konec sklene 32-letna Zverova, ki bo lovila v petek v Kranju že svoj 32. zadetek v članski vrsti, pred njo pa je 66. tekma v dresu članic.