Milinković-Savič potopil Norveško

Euro 8. Okt 202019:32 > 23:32
Fudbalski savez Srbije

Nogometaši Srbije so se kvalificirali v finale play-offa za evropsko prvenstvo 2020. Orli so, po podaljških, z 2:1 premagali Norveško.

Orli so le še korak oddaljeni od uvrstitve na EURO 20. Prva dva zadetka za reprezentanco je dosegel Sergej Milinković-Savić.

Srbija je povedla v 81. minuti. Tadić je s prostega strela podal pred nasprotnikova vrata, kjer je odlično reagiral Mitrović in žogo krasno zavrnil za Milinkovića-Savića, ki je moral usnje zgolj z neposredne bližine potisniti v mrežo. Bil je to njegov prvenec v reprezentančnem dresu.

Izgledalo je, da varovanci Tumbakovića v Oslu korakajo proti zmagi, a nato je v 88. minuti po podaji Odegaarda zadel Normann. Tudi on je dosegel prvenec v reprezentančnem dresu.

Srbe zadetek ni zmedel. Orli so odločno krenili v podaljške in bili za to nagrajeni v 102. minuti. Norvežani so napravili napako pred svojimi vrati, v nadaljevanju akcije je do velike priložnosti prišel Tadić, ki bi pravzaprav moral streljati, a se je raje odločil za nerazumljivo podajo proti Sergeju na stran. Zvezdnik Lazia je nato navdušil in s krasnim lobom s spodbodačo s strani premagal Jarsteina.

Srbi so zdržali do konca in se veselili zelo pomembne zmage.

Orli si bodo vstopnico za EURO poskušali zagotoviti 12. novembra. V Beograd prihaja Škotska, ki je po kazenskih strelih premagala Izrael.