Enrique se še naprej ''ne zaupa'' nogometašem Barce

Euro 6. Okt 20188:33 > 8:44
Stuart Franklin/Getty Images

Luis Enrique ni želel komentirati dejstva, da je Jordi Alba spet ostal brez vpoklica v reprezentanco. Vpoklican je bil samo en član Barcelone.

Getty Image

Sergio Busquets je edini nogometaš Barcelone, ki se bo pridružil španski reprezentanci na prihajajočih tekmah Lige narodov. Sergi Roberto je poškodovan, Pique pa se je poslovil od reprezentančne kariere.

Jordi Alba je spet ostal izven Enriquejeve prve ekipe, kot že tudi prejšnji mesec. Znano je, da sta imela krhel odnos še preden je Luis Enrique zapustil katalonski klub leta 2017. Španski selektor je odklonil komentarje na to temo.

”Ne bom govoril o tistih, ki jih ni tukaj, ne gre za noben tabu, a enostavno ne bom govoril o tistih, ki niso tukaj,” je Enrique zavrnil vprašanje o Jordijevi odsotnosti novinarjem Marce.

”Ne razumem vsega tega cirkusa okrog tega, kdo bo igral in kdo ne bo. Jaz le iščem najboljše za špansko ekipo, mojo ekipo.”

Alba je v pred dnevi navdušil z nastopom proti Tottenhamu v Ligi prvakov s tremi asistencami pri zmagi Barcelone s 4:2 na Wembleyu.

”Te stvari so stvar medijev, zunaj me nihče ne sprašuje o tem,” je še dodal Enrique. ”Ljudje želijo, da Španija zmaga, imamo 23-člansko ekipo, ki je moja ekipa in nima veze s klubi.”

Španci se bodo 11.10. pomerili z Valižani na prijateljski tekmi pred tekmo Lige narodov, ko bodo doma gostili Angleže štiri dni kasneje.