Portugalci boljši od Poljakov, 2 gola Mitrovića za Srbe

Euro 11. Okt 201822:50 > 22:54

Prve tekme Lige narodov v oktobru niso pripravile nobenega presenečenja. Najzanimivejši dvoboj med Poljsko in Portugalsko je s 3:2 dobila slednja.

V ligi A sta bili na delu Poljska in Portugalska. Prvi so zapretili gostje, ko je v 7. minut Andre Silva streljal malo nad prečko, do zadetka pa so prvi prišli domači. Po podaji s kota Rafaela Kurzawe je pred portugalskimi vrati najvišje skočil Krzysztof Piatek in z glavo poslal žogo v mrežo za 1:0. Gostje so izenačili v 31. minuti, ko je Andre Silva, po podaji Pizzija, zadel z neposredne bližine. Že čez dve minuti je imel priložnost za vodstvo Pizzi, a mu je Lukasz Fabianski strel ubranil. V 43. minuti pa je bil zelo nespreten Kamil Glik, ko je žogo ob nameri podaje poslal v lastno mrežo. Na polčas so gostje odšli s prednostjo 2:1 in rumenim kartonom Andreja Silve zaradi prekrška.

V drugem polčasu so spet prvi resneje zapretili gostje. Tokrat se jim je obrestovalo, z roba kazenskega prostora je za 3:1 zadel Bernardo Silva. Po seriji rumenih kartonov, ki jih je podelil španski sodnik Carlos del Cerro Grande (Kryhowiaku na poljski strani, na portugalski pa Carvalhu in Pepeju), je najprej Jan Bednarek za las zgrešil gostujoča vrata, a je že v naslednjem poskusu uspelo zdeti Jakubu Blaszczykowskemu, ko je s strelom izven kazenskega prostora v 77. minuti znižal zaostanek na 2:3. Še nekaj poskusov gostov se do konca tekme ni realiziralo v gol. Ostalo je pri rezultatu 2:3.

V ligi C smo spremljali 3 tekme. V Črni gori so domačini pričakali sosede Srbe. Mitrović z bele točke je dosegel gol v 19. minuti in bil strelec tudi drugega gola v 82. za zmago 2:0. Izrael je doma premagal Škotsko z 2:1. Za goste je v 25. minuti realiziral enajstmetrovko Mulgrew, za Izraelce je izenačil Peretz v 52. minuti, v vodstvo pa jih je popeljal avtogol Tierneya.  Romuni so gostovali v Litvi. V 13. minuti je zadel Chipciu, v 90. minuti za izenačenje Zulpa za Litvo, končni rezultat pa je v 4. minuti dodatka dosegel Maxim za zmago Romunije z 2:1.

V Ligi D je Azerbajdžan premagal Ferske otoke s 3:0, Kosovo pa Malto s 3:1.