"Vatreni" po preobratu do zmage proti Azerbajdžanu

Euro 21. Mar 201922:33 > 22:36
Kevin C. Cox/Getty Images

Nogometna rezrezentanca Hrvaške je z zmago otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. 'Ognjeni' so začetek z 2:1 premagali Azerbajdžan.

Gola za Hrvaško sta dosegla Borna Barišić v 44. in Andrej Kramarić v 79. minuti. Edini gol za Azerbajdžan je dosegel Ramil Šejdajev, ki je v 19. minuti svojo državo popeljal v vodstvo.

Dvoboj je na zagrebškem Maksimiru statistično in taktično bolje začela domača ekipa. Že v drugi minuti je imel veliko priložnost Petković, a so gostujoči branilci njegov strel s sijajno reakcijo zaustavili.

Šejdajev je imel priložnost že 6 minut pred zadetkom, ko je prevaral obrambo svetovnih podprvakov, stekel v kontro in zadal vratarju Kaliniću težko delo, ki pa ga je domači vratar izjemno opravil. V 19. minuti je Azerbajdžanec spet pobegnil hrvaški obrambi ter zatresel mrežo za 1:0.

Izenačenje je Hrvaški prinesel Borna Barišić, ki je na svojem petem nastopu za ‘Vatrene’ dosegel svoj prvi gol.

Končnih 2:1 je postavil Andrej Kramarić v 79. minuti, ko mu je asistiral Ante Rebić.

Hrvaška svojo naslednjo tekmo v kvalifikacija za EP igra v nedeljo ob 18h proti Madžarski.