Angleži in Francozi zanesljivi, Portugalci le do točke

Euro 22. Mar 201922:38 > 22:45

Petkove tekme 1. kroga kvalifikacij za Euro 2020 so med drugim postregle z zanesljivima zmagama Anglije in Francije ter remijem med Portugalsko in Ukrajino.

V dresu Portugalske je prvič po lanskem SP-ju v Rusiji zaigral Cristiano Ronaldo. Aktualni evropski prvaki so imeli več od igre, nizali tudi priložnosti, a bili neučinkoviti. William Carvalho je sicer v 17. minuti zadel, a so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Večkrat je poskušal tudi Ronaldo, ki je bil v najbolj ugodnem položaju v 67. minuti. Zvezdnik Juventusa je nameril z glavo, a je njegov strel zletel čez prečko. Priložnost za zmago so na koncu imeli tudi Ukrajinci, a je bil poskus Juniorja Moraesa zaustavljen.

Do uvodne zmage so pričakovano prišli Francozi, ki so s 4:1 v gosteh odpravili Moldavijo. Za galske peteline so že v prvem delu zadeli Antoine Griezmann, Rafael Varane in Olivier Giroud. Giroud se je z golom v 36. minuti na tretjem mestu večne lestvice strelcev izenačil z Davidom Trezeguetom (34). Pred njim sta le še Michel Platini (41) in Thierry Henry (51).

Do visoke zmage so prišli še Angleži, ki so s petardo odpihnili Čehe. S hat-trickom je zablestel Raheem Sterling.