Švicarji pohod na EURO začeli z zmago v Gruziji

Euro 23. Mar 201917:03 > 17:06
Alex Livesey, Getty Images Sport

Udeleženci zaključnega sklopa Evropske Lige narodov, Švica, so kvalifikacije za EURO 2020 začeli z zmago na gostovanju.

Na prvi tekmi skupine D je Švica v Tbilisiju slavila z izidom 2:0, oba gola so rdeče-beli dosegli v drugem polčasu. V polno sta merila Steven Zuber v 57. in Denis Zakaria v 80. minuti.

Prvi polčas prav veliko zanimivih trenutkov ni prinesel, še najbližje zadetku so bili domači, a je Valeri Qazaišvili z desetih metrov meril naravnost v vratarja.

V drugem delu srečanja je bila Švica za razred boljša in po podaji Breela Emboloja je napadalec Stuttgarta Zuber dosegel šesti gol v dresu reprezentance. V naslednjem krogu bodo Švicarji na derbiju skupine doma igrali z Dansko (26. marca). Gruzija igra z Irsko.