Malta končno, Irska s težavo, slavje Švedov

Euro 23. Mar 201919:58 > 20:11
Ian MacNicol/Getty Images

Reprezentanca Malte je kvalifikacije za EURO začela z zmago doma proti Ferskim otokom. To je sploh prva zmaga na tekmovalnih srečanjih za to mediteransko državo po skoraj šestih letih.

Maltežani so v zanimivem srečanju dobili sploh prvo kvalifikacijsko tekmo po 7. juniju 2013, ko so v gosteh premagali Armenijo, doma pa so zmagali sploh prvič po letu 2006!

V La Valetti so do vodstva prišli v 13. minuti, ko je zadel Kyrian Nwoko. V 62. minuti je Agius dobil rdeči karton in gostom omogočil enajstmetrovko, ki pa jo je Brandur Hendriksson zapravil. Kazen je sledila 14 minut kasneje, ko je z bele točke za Malto zadel Steve Borg.

Ferci nikakor niso uspeli materializirati dejstva, da jih je na igrišču več, sicer so dali častni gol v 98. minuti prek Jakupa Thomsna, a do točke niso prišli.

V sklopu skupine F je Švedska doma z 2:1 premagala Romune. Domači so gola dosegli v razmaku sedmih minut. Najprej je bil v 33. natančen Robin Quaison, v 40. pa Viktor Claesson. Romuni so do konca lahko le znižali – v 58. minuti je listo strelcev dopolnil Claudiu Keseru.

Irci so se nepričakovano mučili z Gibraltarjem, velikansko presenečenje pa je v 49. minuti preprečil Jeff Hendrick, tako da “zelene deteljice” v skupini D sedaj vodijo skupaj s Švico.