Madžarska do zmage proti Hrvaški, Izrael proti Avstriji

Euro 24. Mar 201917:58 > 18:07
Getty images/ Matthias Hangst

Nogometaši Madžarske so presenetili Hrvate in po preobratu prišli do zmage z 2:1 v 2. krogu kvalifikacij za EP 2020. Izraelci so doma premagali Avstrijce s 4:2.

Madžari so v Budimpešti po preobratu slavili proti Hravatom z 2:1.

V prvih 45 minutah sta padla zadetka na vsaki strani. Hrvaška je preko Rebića prišla do zgodnjega vodstva, nato pa je Szalai prinesel svoji reprezentanci izenačenje po nekaj več kot pol ure igre.

V nadaljevanju se Madžari niso predali, to se jim je izplačalo preko Patkaija v 76. minuti za preobrat na 2:1.

Hrvaška ima na dveh tekmah 3 točke, kot tudi Madžarska. V skupini E je na prvem mestu Slovaška z istim številom točk, sledi Wales, zadnji je Azerbajdžan.

Wales je z 1:0 premagal Slovaško.

Na tekmi med Izraelom in Avstrijo je bil v glavni vlogi domačin Zahavi, ki je za svojo reprezentanco dosegel hat-trick in dodal še asistenco pri četrtem golu. Poleg njega gre veliko zaslug vratarju Harushu, ki je pri rezultatu 1:1 navdušil z nekaj neverjetnimi posredovanji.

Avstrijci so povedli preko Arnautovića v 8. minuti, nato je na sceno stopil Zahavi. Zadel je v 34., 45. in 55. minuti, vprašanje o zmagovalcu pa je v 66. minuti rešil Dabour s 4. golom za Izrael, končni rezultat pa je postavil Arnautović v 75. minuti.

Izrael vodi na lestvici s 4 točkami, Avstrija je zadnja brez točk.