Furija zanesljiva, norija v Oslu in Baslu

Euro 26. Mar 201922:55 > 22:57
Denis Doyle/Getty Images

Nogometaši Španije so premagali Malto na gostovanju v drugem krogu skupine F kvalifikacij za EURO 2020 z rezultatom 2:0.

Španska furija je s tem obdržala 100-odstoten izkupiček in je po zmagi nad Norveško v prvem krogu (2:1) zdaj prva na lestvici s 6 točkami. Malta ostaja pri treh točkah, ki jih je osvojila proti Ferskim otokom in je na četrtem mestu.

Gostje so dominirali od prve minute tekme na Malti. Do vodstva proti borbenim Maltežanom so prišli v 31. minuti. Alvaro Morata je izkoristil podajo Hermosa za 1:0.

Rezultat se je spremenil v 73. minuti, ko so Španci dvignili ritem, Morata pa se je še drugič vpisal med strelce in razrešil vse dvome o zmagovalcu. Jesus Navas je prodrl po desni strani, podal na oddaljenejšo vratnico, kjer je Morata premagal Bonella za končni izid tekme.

Na zanimivem skandinavskem derbiju sta Norveška in Švedska remizirali s 3:2. Norvežani so vodili z 2:0, Švedi so spreobrnili rezultat na 3:2 v 91. minuti, nato pa je domačim točko prinesel Kamara v 94. minuti za izenačenje na 3:3.

Norvežani so v Oslu prišli do vodstva v 41. minuti po zadetku Johnsena. V 59. minuti je vodstvo povišal King, ki je izkoristil podajo Henriksena po hitrem proti napadu Norveške in z glavo s petih metrov premagal Olsna.

V nadaljevanju so gostje z vsemi močmi poskušali priti do gola, uspelo jim je zahvaljujoč enajstmetrovki v 70. minuti. Strel Granqvista je ubranil Jarstein, a je odbitek v mrežo pospravil Claesson.

Zadetek je zdramil Švede, ki so serijsko napadali do konca in v 87. minuti uspeli izenačini rezultat, ko je za 2:2 zadel Quaison. Isti igralec je v 91. minuti gostom prinesel preobrat, je Norvežanom točko nazaj priboril Kamara v 97. minuti.

Švedi so na drugem mestu v skupini F s 4 točkami, Norveška je peta z 1.

Do prve zmage na kvalifikacijah je prišla Romunija, ki je premagala Ferske Otoke s 4:1.

V skupini D sta Švica in Danska remizirali s 3:3 na sijajni tekmi v Baslu, na kateri so domači imeli še v 76. minuti prednost 3:0.

Gole za Švico so dosegli Freuler v 19., Xhaka v 66. in Embolo v 76. minuti, za goste pa so bili natančni Jorgensen v 84., Gytkjaer v 88. in Dalsgaard v 93. minuti.

Irska je prišla do druge zmage z zadetkom Hourihana proti Gruziji (1:0).

Irci so prvi na lestvici s 6 točkami, Švica je druga s 4.