Dan Istitene, Getty Images Sport

10.06.2019 | 22.55

Slovenci jezo stresli nad Latvijo

Nogometaši Slovenije so prekinili niz devetih tekem brez zmage in v Rigi v kvalifikacijah za EP 2020 z 0:5 premagali Latvijo. Z dvema zadetkoma sta blestela Domen Črnigoj in Josip Iličić.

Josip Iličić

Ian MacNicol/Getty Images

Naša reprezentanca je bila tekom srečanja precej boljši nasprotnik. Izbranci selektorja Matjaža Keka so tekmo odločili že po prvih 45 minutah, ko so vodili s 4:0. Prva dva gola je dosegel Domen Črnigoj, potem je dva dosegel še Josip Iličič. V drugem polčasu pa hiter zadetek v 47 minuti, ko je bil natančen Miha Zajc

Slovenija je zdaj na lestvici četrta, z dvema točkama zaostanka za Izraelom, ki je na drugem mestu in sedmimi točkami za Poljsko, ki ima po štirih krogih popoln izkupiček.

Kvalifikacije za EP, skupina G, 4. krog:

LATVIJA - SLOVENIJA 0:5 (0:4)
Črnigoj 24., 27., Iličić 29./11-m, 44., Zajc 47.

POLJSKA - IZRAEL 4:0 (1:0)
Piatek 35., Lewandowski 56./11-m, Grosicki 59., Kadzior 84.

SEVERNA MAKEDONIJA - AVSTRIJA 1:4 (1:1)
Hinteregger 18./ag; Lazaro 39., Arnautović 62./11-m, 82., Laimer 86.

Slovensko vrsto v nadaljevanju kvalifikacij čakata dve domači tekmi, in sicer 6. septembra proti Poljski in 9. proti Izraelu.