Iličić: "Še vedno smo odvisni le od sebe"

Euro 11. Jun 20199:09 > 9:24
NZS/Twitter

Slovenska nogometna reprezentanca je v četrti tekmi kvalifikacij za nastop na EURO 2020 naposled le zaigrala tako, kot od nje pričakujemo. Mrežo Latvijcev je četa Matjaža Keka napolnila že do polčasa.

Slovenija ima po štirih tekmah 5 točk in že sedaj je postalo jasno, da se je kvalifikacijska skupina G sprevrgla v četveroboj za drugo mesto. Poljska je z maksimalnim izkupičkom 12 točk bržčas že na evropskem prvenstvu, razen če bi se nekaj hudo zalomilo, medtem ko je Latvija nekonkurenčna.

Po tekmi v Rigi smo zbrali nekaj najbolj zanimivih odzivov iz tabora slovenske reprezentance. Začnimo s prvim možem v polju, Josipom Iličićem. “Izgledalo je lahko, a je naš odnos na začetku tekme je rešil vse dvome. Mogoče bi lahko dali še kakšen gol več za še več samozavesti, a tudi z izidom 5:0 moramo biti zadovoljni. Nocoj smo pokazali, da zmoremo, da smo še vedno v igri, tudi pod pritiskom. Sam nikoli ne gledam na lestvico. Odvisni smo sami od sebe. Če bomo zmagovali, bomo prišli tja, kamor si želimo. Če ne bomo, si bomo sami krivi. Ne smemo že zdaj gledati na lestvico, tja se pogleda ob zadnji tekmi in tako se moramo tudi obnašati,  je povedal zvezdnik Atalante in dodal, da bo potrebno sedaj obe naslednji domači tekmi septembra nujno dobiti.

“Gola posvečam Benetu (Igorju Benedejčiču). Dobro ga poznam. Gola sta zanj in da čim hitreje okreva,” je povedal strelec prvih dveh zadetkov za Slovenijio, Primorec, Domen Črnigoj. Član Lugana je dodal, da so zelo podrobno analizirali poraz z Avstrijo in da bi lahko vsekakor dali sinoči še kakšen gol več.

Selektor Kek je dejal, da so fantje odigrali zelo zrelo in potrdili potencial: “Odigrali smo zelo zrelo in potrdili potencial. Že dolgo nismo zmagali. Vemo pa, da nas čaka še veliko dela. Danes smo dobili zadoščenje za opravljeno delo. Končno smo zadeli tudi iz izdelanih položajev. Priložnosti smo imeli tudi proti Izraelu in Severni Makedoniji. Zdaj bo dopust malo lepši, že septembra pa nas čakata dve novi zahtevni tekmi. Ta zmaga nas ne sme zapeljati, ne bomo se hitro zadovoljili. To je zadoščenje za 3000 navijačev, ki so prišli v Celovec.

Selektor Latvije, Slaviša Stojanović je po porazu dejal, da je bila to dobra lekcija nogometa: “To je bila šola nogometa. Videli smo dve različni kvaliteti. Vidi se razlika v kakovosti. Pri tem nimamo česa dodati. Imeli smo težave s sestavo moštva, za nas je vsak igralec pomemben, nimamo pa rešitev na določenih položajih. Nekateri so v klubih rezerve že tu v latvijski ligi, potem je jasno, da ni lahko priti nasproti takemu tekmecu, kot je Slovenija.”

Slovensko izbrano vrsto septembra čakata dve tekmi, ki bosta definirali, ali je Kekova četa pripravljena na boj za tako želeno drugo mesto in prvo uvrstitev na veliko tekmovanje po desetih letih. 6. septembra v Stožicah gostuje Poljska, tri dni kasneje pa še Izrael.

SofaScore