Nemci neprizanesljivi, Francozi do štirih zadetkov

Euro 11. Jun 201922:24 > 22:38
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Brez presenečenj v torkovem večeru kvalifikacij za EURO 2020. Preobrat Italijanov v Torinu za zmago nad Bosno in Hercegovino z 2:1. Grki doma izgubili proti Armeniji.

Nemška reprezentanca je v Mainzu na tekmi proti Estoncem potrdila dobro formo v kvalifikacijah. Po dva zadetka sta dosegla Marco Reus in Serge Gnabry, po enega pa Leon Goretzkaİlkay GündoğanTimo Werner in Leroy Sané. V okviru tekme v skupini C je Severna Irska z zadetkom Paddya McNaira v zaključku srečanja vendarle premagala Belorusijo in tako ostaja na prvem mestu. Na drugem mestu v skupini so Nemci, na tretjem Nizozemci, na zadnjih dveh pa Belorusija in Estonija.

Aktualni svetovni prvaki Francozi so z zadetki Kyliana Mbappéja, Wissama Ben Yedderja, Floriana Thauvina in Kurta Zoumaja v gosteh premagali Armenijo s 4:0 in popravili vtis s tekme proti Turčiji, ki so jo izgubili nekaj dni prej. Turki so v derbiju skupine H izgubili v gosteh proti Islandiji z 2:1. Za domačo reprezentanco je dvakrat zadel Ragnar Sigurðsson, za goste pa Dorukhan Toköz. Na tretji tekmi v tej skupini je Albanija premagala Moldavijo z 2:0. Na prvih treh mestih so zdaj Francozi, Turki in Islandci. Vse tri omenjene reprezentance imajo po devet točk. Albanija je četrta s šestimi točkami, na petem mestu je Moldavija, na zadnjem pa Andora.

Škotska se je v skupini I junaško branila proti favoriziranim Belgijcem. Toda kljub temu prejela tri zadetke. Za Belgijo sta bila uspešna Romelu Lukaku, ki je dosegel dva zadetka, en zadetek pa je dodal Kevin De Bruyne. Belgija ima tako po štirih tekmah maksimalni izkupiček in je na prvem mestu. Rusija, ki je premagala Ciper z 1:0 je na drugem mestu in ima 3 točke manj. Na tretjem mestu je Kazahstan, na četrtem so Škoti, na petem je Ciper in na šestem mestu San Marino.

V skupini E se je na prvo mesto prebila Madžarska, ki je z 1:0 premagala Wales. Edini zadetek na tekmi je dosegel Máté Pátkai. Madžarska reprezentanca ima po štirih odigranih tekmah devet točk, Slovaki in Hrvati (s tekmo manj) šest točk, tri točke ima Wales, brez točk pa je zaenkrat zadnjeuvrščeni Azerbajdžan.

Italija je v skupini J doma z 2:1 premagala Bosno in Hercegovino. Gostje so bili tisti, ki so prvi prišli do zadetka. Med strelce se je v 32. minuti vpisal Edin Džeko. V drugem polčasu so nato Italijani prišli do izenačenja, ko je zadetek v 49. minuti dosegel Lorenzo Insigne. V 87. minuti pa so Italijani prišli do vodstva z 2:1, ko je bil natančen Marco Verratti. Italija je na četrti tekmi teh kvalifikacij dosegla še četrto zmago in je tako sama na prvem mestu. Na drugem mestu so Finci, ki so bili v gosteh z 2:0 boljši od Lihtenštajna. Znova pa so razočarali Grki, ki so izgubili pred svojimi navijači proti Armeniji s 3:2.