Nov padec Slovenije na lestvici FIFE

Euro 14. Jun 201916:06 > 16:10
NZS

Slovenska nogometna reprezentanca je na najnovejši svetovni lestvici, ki jo je danes objavila Mednarodna nogometna zveza Fifa, izgubila dve mesti in je sedaj na 65.

Slovenija je znova na lestvici FIFE zdrsnila malce navzdol, tokrat so naši nogometaši iz 63. mesta zdrsnili na 65. mesto.

Belgija je na čelu povečala prednost pred zasledovalci, svetovnimi prvaki Francozi, Brazilci in Angleži.

Na peto je s sedmega mesta napredovala Portugalska, zmagovalka lige narodov. Eno mesto so izgubili svetovni podprvaki Hrvati, ki so šesti.

Poljska, naslednja tekmica Slovenije jeseni, 6.septembra, v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo prihodnje leto, je pridobila eno mesto in je 19. Kar za osem mest je skočila Avstrija, ki je v Celovcu nedavno ugnala Slovenijo, in je zdaj 26.

Na 73. mestu je Severna Makedonija po izgubi petih mest, dve mesti je pridobil Izrael in je 82., najslabša ekipa “slovenske” kvalifikacijske skupine Latvija je 137. in je po visokem porazu z izbrano vrsto Matjaža Keka izgubila še štiri mesta.

Mehika je na 18. mestu najvišje uvrščena reprezentanca svoje regije pred zlatim pokalom Severne in Srednje Amerike ter Karibov, ki se bo začel konec tedna. Pred afriškim prvenstvom je s črne celine najvišje Senegal, na 22. mestu. Iran je kot 20. najvišja azijska reprezentanca, v Oceaniji pa je na čelu Nova Zelandija, a je šele na 119. mestu.