Getty Images/Stuart Franklin

09.09.2019 | 20.19

Hrvatom samo točka v Bakuju

Nogometna reprezentanca Hrvaške se je v kvalifikacijah za EURO z Azerbaijanom razšla brez zmagovalca (1:1) in si tako nekoliko otežila pot na Evropsko prvenstvo 2020.

Luka Modrić

Clive Mason, Getty Images Sport

Luka Modrić

Svetovni podprvaki so vodilni v skupini z 10-imi točkami, točko manj ima Madžarska, Wales in Slovaška sta zbrala po 6 točk, Azerbaijan pa je s tem remijem osvojil svojo prvo točko.

Hrvaška je povedla v 11. minuti z golom Luke Modrića, ki je uspešno izvedel 11-m. Kockasti so v prvem delu igre popolnoma dominirali in imeli še nekaj krasnih priložnosti za to, da bi že v prvem polčasu rešili vprašanje zmagovalca.

Selekcija Nikole Jurčića je bila v drugem polčasu bolj konkretna. V 67. minuti so delilci pravice Azerbaijanu upravičeno razveljavili dosežen zadetek. Nagrada za dobro igro je sledila pet minut kasneje. Rezervist Tamkin Khalilzhada je sjajno preigral Karla Bartulec in Dejana Lovrena in je z izjemno natančnim udarcem premagal Dominika Livakovića.

Hrvaška v nadaljevanju kvalifikacij 13. oktobra gosti Madžarsko, Azerbajdžan pa bo z Madžari igral že tri dni prej.