Dominantna Italija: 7 zmaga prinesla uvrstitev na EURO

Euro 12. Okt 201922:39 > 22:42
Claudio Villa/Getty Images

Italijani so si z zmago nad Grčijo z 2:0, tri kroge pred koncem kvalifikacij že zagotovili uvrstitev na Evropsko prvenstvo 2020.

Italijani so pred domačimi gledalci prišli še do sedme zmage v skupinskem delu kvalifikacij za EURO 2020. To jim je prineslo tudi že predčasno uvrstitev na EP.

Azzuri brez večjih težav v Rimu z 2:0 ugnali Grčijo. Do obeh zadetkov so sicer prišli šele v drugem polčasu, vendar je bila zmaga vseeno več kot zaslužena. V 63. minuti je z bele pike najprej zadel Jorginho, končni rezultat pa je v 78. postavil rezervist Federico Bernardeschi.

Malenkost so razočarali Španci, ki so samo remizirali z Norveško 1:1. Furija je sicer imela celoten drugi polčas prednost v svojih rokah potem, ko je v 47. minuti zadel Saul Niguez, a so vikingi prišli do izenačenja v 94. minuti, ko je Joshua King uspešno izvedel enajstmetrovko.