Dan Istitene, Getty Images Sport

13.10.2019 | 17.17

Belgijci z 2:0 premagali Kazahstan

Nogometaši Belgije so zadržali 100% odstotni izkupiček v kvalifiakcijah za EURO 2020, kljub temu da so se že uvrstili na prvenstvo stare celine. Danes so v 8. krogu z 2:0 premagali Kazahstan.

Belgija

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Belgija

Belgijci so si že pred današnjim srečanjem zagotovili vstopnico za Evropsko prvenstvo 2020, a se kljub temu ne zaustavljajo. Danes so v Nur-Sultanu v Astana Areni z 2:0 premagali Kazahstan. S tem so prišli do rekordnega niza zmag.

Izbranci Roberta Martineza imajo po 8-ih srečanjih vseh 24 točk in fantastično gol razliko - 30:1! Edini, ki so dosegli zadetek proti Belgiji so bili Rusi v prvem krogu (3:1).

Danes so Belgijci brez večjih težav prišli do zmage proti Kazahstanu, dogajanje na igrišču so nadzirali skozi vseh 90 minut. Do vodilnega zadetka so prišli v 21. minuti, ko je Denis Praet na oddaljenejši vratnici našel Mitchyja Batshuayjija. Gol za vodstvo z 2:0 in kot se je kasneje izkazalo za končni rezultat so dosegli v 53. minuti, ko je po krasni podaji Edena Hazarda zadetek dosegel Thomas Meunier.

Belgija v naslednjem krogu 16. novembra gostuje v Rusiji, ko si bo imela priložnost zagotoviti tudi 1. mesto v skupini.

Kazahstan po današnjem srečanju ostaja na 4. mestu s 7-imi točkami, 16. novembra pa gostuje v San Marinu.