Remi Francije in Turčije, Ukrajina ugnala Portugalce

Euro 14. Okt 201922:41 > 22:59

Ponedeljkov večer je prinesel veliko zanimivih obračunov širom Evrope v boju za EURO2020. Jezni Angleži so s 6:0 razbili Bolgarijo, Srbi pa so na gostovanju ugnali Litvo. Zanimivo je bilo v Parizu, kjer Francozi spet niso ugnali Turčije. Najbolj pa so presenetili Ukrajinci, ki so ugnali Portugalsko.

V skupini A so nogometaši Anglije svojo jezo po presenetljivem porazu proti Češki stresli nad Bolgarijo, ki je pred domačimi gledalci doživela pravo malo katastrofo. Angleži so namreč slavili s 6:0. Zadetke so prispevali Markus Rashford in Harry Kane po enega, dva sta dodala Raheem Sterling in Ross Barkley.

Na drugi tekmi v tej skupini je Kosovo pred domačimi gledalci premagal Črno goro z 2:0 in še naprej ostaja v boju za nastop na EURU. Za tretjo zmago Kosova sta zadela Rrahmani in Muriqi.

V skupini B je Srbija na gostovanju z 2:1 uspela ugnati Litvo. S tretjo zmago so se Srbi, drugouvrščenim Portugalcem približali na samo točko zaostanka. Oba zadetka za Srbijo je na začetku drugega polčasa dosegel Aleksandar Mitrovič.

Veliko bolj napeto in veselo je bilo v Ukrajini, kjer je doslej odlična Ukrajina uspela premagati še evropske prvake Portugalce. Varovanci Andriya Shevchenka so se z današnjo zmago že uvrstili na EURO.

Za Ukrajince, ki v teh kvalifikacijah še ne poznajo poraza sta že v prvem polčasu zadela Andriy Yarmolenko in Roman Yaremchuk. V drugem polčasu je Portugalska z dvema zamenjavama zaigrala bolj obetavno. Ukrajina je v 72. minuti zaradi igre z roko ostala brez Taraša Stepanenka, ki je prejel drugi rumeni karton. Cristiano Ronaldo pa je uspešno izvedel enajstmetrovko in znižal na 2:1. Vendar kljub igralcu več Portugalci niso uspeli priti do izenačenja.

Zelo pestro je bilo tudi v Parizu, kjer so Francozi spet ostali brez zmage proti Turčiji. Slednji so doma svetovne prvake ugnali z 2:0, danes pa so uspeli priti do točke. Turki tako še naprej ostajajo na prvem mestu v skupini, skupaj s Francozi imajo 19 točk in so na pragu uvrstitve na EURO.

Gledalci dolgo časa niso videli zadetkov. Galski petelini so sicer prevladovali večji del srečanja, a so do zadetka prišli šele v 76. minuti, ko je v polno meril Olivier Giroud. Veselje ni trajalo dolgo, saj je šest minut za izenačenje poskrbel Kaan Ayhan in Turčija je še naprej eno najlepših presenečenj teh kvalifikacij.