Finska z zmago do zgodovinske prve uvrstitve na EP

Euro 15. Nov 201920:19 > 20:24
Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Reprezentanca Finske se je s petkovo zmago proti Lihtenštajnu s 3:0 prvič v zgodovini prebila na evropsko prvenstvo.

Junak tekme je bil sijajni napadalec Teemu Pukki, ki je dosegel dva gola. Po zadnjem pisku francoskega sodnika Benoita Bastiena smo na Telia 5G-Areena v Helsinkih videli veliko slavje domačih navijačev, ki so takoj preplavili zelenico in začeli z zabavo.

Za vodstvo Finske je sicer v 21. minuti poskrbel Jasse Tuominen, na 2:0 pa je v 64. minuti z bele točke povišal Pukki. Napadalec Norwicha je bil drugič natančen še četrt ure pred koncem tekme, ko je postavil končni izid.

Finska ima pred Bosno in Hercegovino pred zadnjim krogom nedosegljivih sedem točk prednosti, zmagovalka te skupine pa je Italija, ki je v večernem terminu s 3:0 premagala BiH.