Kek na zbor povabil še dva novinca

Euro 28. Avg 202017:04 > 17:16
Ekipa24.si

Selektor slovenske nogometne reprezentance Matjaž Kek je na zbor povabil še dva novinca. Vabilo sta prejela Saša Živec in Blaž Kramer. Obe tekmi Lige narodov proti Grčiji in Moldaviji v živo na Sportklubu.

NZS

29-letni Saša Živec je član Zaglebie Lubina. Igra na položaju krilnega napadalca ali v vezni vrsti. V lanski sezoni je v močni poljski Ekstraklasi zbral 33 nastopov in dosegel 9 zadetkov ter prispeval 6 asistenc. V preteklosti je igral tudi za ND Gorico in NK Domžale.

Blaž Kramer igra za švicarski FC Zurich. Hitronogi napadalec je v lanski sezoni v Super League vknjižil 10 zadetkov in 6 asistenc na 31 nastopih. 24-letnik je v preteklosti igral za rezervno mošrvo nemškega Wolfsburga in za Aluminij. Njegov matični klub pa je celjski Šampion.