Srbija izgubila proti Rusiji

Euro 3. Sep 202022:55 > 23:05
REUTERS/Maxim Shemetov

Na tekmi 1. kroga Lige narodov v Skupini B3 je Rusija gostila Srbijo in jo premagala s 3:1.

Že pred začetkom reprezentančne akcije je Nemanja Matić sporočil, da se poslavlja od reprezentančnega dresa, kar je bil za Orle nedvomno hud udarec. Selektor Ljubiša Tumbaković je danes zgolj na klopi pustil Luko Jovića, saj napadalec Real Madrida še ni povsem pripravljen za polne obremenitve.

Prvi polčas se je končal brez zadetkov, v drugi del igre pa so Rusi bolje krenili. V 48. minuti je visoki Artem Dzyuba realiziral strel iz bele točke in domače popeljal v vodstvo. Rusija je prek Karavaeva vodstvo podvojila v 69. minuti.

V 78. minuti je Srbe v igro vrnil “golgeter” londonskega Fulhama Aleksandar Mitrović, ki je dokazal, da je pred začetkom Premier lige v dobri formi. Le 3 minute kasneje je vse dvome o zmagovalcu z drugim zadetkom na tekmi razblinil dolgoletni napadalec Zenita Dzyuba.

Srbi bodo novo priložnost za dokazovanje imeli že v nedeljo, ko v Beograd na Stadion Rajka Mitića prihaja Turčija.