Italija je premagala Nizozemsko

Euro 7. Sep 202021:37 > 21:38
Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Varovanci Roberta Mancinija so zasluženo slavili v Amsterdamu na Johan Cruiff Areni. Italija je Nizozemsko premagala z 1:0.

Italijani so hitro pozabili remi proti Bosni in Hercegovini. Džeko in soigralci so sicer v petek v Firencah prekinili zmagovalni italijanski niz, ki je trajal 11 tekem.

Nizozemska je sicer pred današnjim porazom dobila kar 9 od zadnjih 10 uradnih tekem na domačih tleh, danes pa so morali varovanci Lodewegesa priznati premoč Italiji.

Azzurri so danes zasluženo slavili. V prvi minuti sodniškega dodatka v prvem polčasu je po podaji Immobila v polno meril nogometaš Interja Nicolo Barella in tako postavil končni izid tekme.

Danes je prvič po poškodbi kolena za reprezentanco zaigral 36-letni Giorgio Chiellini. Nogometaš Juventusa se je sicer poškodoval pred enim letom.

Četa Mancija že več kot dve leti ne pozna poraza. Italijani so nazadnje izgubili septembra leta 2018. Takrat jih je z 1:0 premagala Portugalska, ki je še vedno aktualna evropska prvakinja.

Slaba novica za Azzurre in za Romo pa je poškodba Nicola Zaniola, ki je zaradi poškodbe kolena moral zapustiti igro v 42. minuti. Obetavni napadalec si je na začetku letošnjega leta hudo poškodoval koleno. V taboru Rome upajo, da ni znova prišlo do težje poškodbe.

To je verjetno bila zadnja tekma Dwighta Lodewegesa na klopi nizozemske reprezentance. 62-letnik je bil pred tem pomočnik Ronalda Koemana.