Hrvaška na prijateljski tekmi boljša od Mehike

Getty Image

Hrvaški nogometaši so na prijateljski tekmi v Los Angelesu premagali mehiške z 2:1 (2:0). Za Hrvaško sta že v prvem polčasu zadela Duje Čop (36.) in Fran Tudor (37.), Mehičani pa so znižali ob koncu dvoboja, ko je bil uspešen Javiera Hernandez (86.).

Getty Image

Osemindvajsetletni Javier Hernandez, napadalec nemškega Bayerja iz Leverkusna, je s tem dosegel sedeminštirideseti zadetek za izbrano vrsto in postal najučinkovitejši strelec mehiške reprezentance vseh časov; na večni lestvici je prehitel Jareda Borgettija, ki je med letoma 1997 in 2008 zbral 46 golov.

V svojem prvem nastopu na ozemlju Severne Amerike je kombinirana hrvaška ekipa dobila tretji prijateljski dvoboj z Mehiko, obe prvenstveni pred tem pa je izgubila. Pred 60.000 gledalci na stadionu Coliseum je bila med izbranci Anteja Čačića le šesterica, ki je že igrala za izbrano vrsto Hrvaške, med njimi pa je bil doslej edini strelec Čop.

Kljub temu je Hrvaška premočno dobila prvi polčas, zato je mehiški selektor Juan Carlos Osorio v drugem polčasu v igro poslal tudi svoja najboljša nogometaša Javiera Hernandeza in Carlosa Velo. Prvi je sicer znižal izid, vendar je Hrvaška zadržala prednost, čeprav je od 76. minute igrala brez izključenega Borne Barišića, ki je dobil rdeč karton.