Angleži so se na Škotskem rešili v sodnikovem podaljšku

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometna reprezentanca Škotske je doma na Hampden Parku pričakala Angleže, brez Waynea Rooneya, Raheema Sterlinga in Jamesa Vardya. Britanski reprezentanci sta odigrali neodločeno (2:2).

Angleška in Škotska reprezentanca sta si na Hampdenu razdelili točko, tako da imajo Angleži sedaj na vrhu skupine F 14 točk, Škoti jih imajo 8, Slovenija pa je na drugem mestu z 11 točkami.

Angleži so se dolgo časa borili za prevlado, nevarni so bili tudi domači, prvi gol pa so dosegli Angleži, potem ko je v 70. minuti zadel Alex Oxlade-Chamberlain. Potem pa atomski zaključek derbija skupine s tremi zadetki v zadnjih minutah.

Napadalec Celtica Leigh Griffiths je v razmaku treh minut kar dvakrat lepo zadel s prostega strela. Z zelo podobnega mesta – približno 25 metrov od vrat – je prvič meril v Hartov levi zgornji, drugič pa v desni spodnji kot ter poskrbel za evforično rajanje na tribunah škotskega nogometnega hrama.

Ko so Škoti v glavi že začeli preračunavati, kaj za nadaljevanje kvalifikacij pomenijo nove tri tičke, jih je z golom za 2:2 prizemljil Harry Kane. Na oddaljeni vratnici je pripravljen pričakal predložek in žogo zlahka poslal mimo Craiga Gordona.

Danska je v skupini E premagala Kazahstan (1:3) in ima sedaj 10 točk, medtem ko njihovi današnji gostitelji ostajajo pri dveh. Danci so do vodstva prišli v 27. minuti, ko je zadel Nicolai Joergensen. Ekipa s severa celine je do vodstva z 2:0 prišla v 50. minuti, ko je vezist Tottenhama Christian Eriksen uspešno opravil z enajstmetrovko. Islambek Kuat je v 76. minuti znižal prednost Danske, a je zmago pet minut kasneje potrdil Casper Dolberg.

Velike zmage in novih treh točk na poti do Rusije je v Azerbajdžanu dosegla Severna Irska. V 93. minuti je tekmo odločil Leedsov član Stuart Dallas. Udeleženci minulega EP v Franciji imajo sedaj v skupini C 13 točk. Nemčija s točko več ostaja prva.