Brez litovske pomoči – Slovaška beži na točko prednost

Slovaška nogometna reprezentanca je v Vilni z 2:1 odpravila Litvo in se spet prebila na 2. mesto kvalifikacijske skupine F za uvrstitev na SP v Rusijo prihodnje leto.

V zadnjem današnjem srečanju skupine F so Slovaki prišli do zmage in treh točk, ki jih postavljajo v dober položaj za uvrstitev v dodatne kvalifikacije. Za Anglijo po šestih tekmah zaostajajo za dve točki, pred Slovenijo pa prednost znaša 1 točko.

Za naše (očitno) največje tekmece v teh kvalifikacijah je v prvem polčasu, po podaji Mareka Hamšika, zadel Vladimir Weiss, potem pa je zvezdnik Napolija v drugem polčasu zadeve vzel še v svoje noge in navdušil z golom s prostega strela.

Zmago gostov je v sodnikovem podaljšku ublažil Darvydas Sernas.

Večer je zaznamoval še “hat-trick” Roberta Lewandowskega, ki je ob domači zmagi svoje Poljske proti Romuniji dva gola dosegel z enajstmetrovke, medtem ko je za goste poraz ublažil Bogdan Stancu. Lewandowski ima sedaj v tem ciklusu 11 golov – prav toliko, kot Cristiano Ronaldo.

V skupini E, kjer je Poljska zabetonirala prvo mesto (16 točk), so si Črnogorci proti Armeniji močno olajšali delo z golom v 2. minuti, ko je zadel Fatos Bečiraj. K zmagi s 4:1 je nato tri gole prispeval še prvi zvezdnik domačih, Stevan Jovetić. Zadnji je bil prava lepotica, saj ga je napadalec Seville zabil s “škarjicami”.

“Sokoli” so z Dansko sedaj izenačeni na drugem mestu (10 točk). Verjetno bo o potniku v dodatne kvalifikacije odločala medsebojna tekma 5. oktobra v Podgorici.

V skupini C so z dnevom najbolj zadovoljni Severni Irci, ki so si v Oslu vroče želeli spodrsljaja neposrednih tekmecev Čehov ter ga tudi dobili v obliki remija (1:1). Nemci so se pričakovano poigrali s San Marinom (7:0). “Hat-trick” je dosegel Hoffenheimov napadalec, Sandro Wagner. Nemcem se že nasmiha neposredna uvrstitev v Rusijo, imajo namreč 18 točk, Severna Irska je druga s 13 točkami, sledita pa Češka z devetimi ter Azerbajdžan s sedmimi točkami.

Getty Images/Alexandre Loureiro

Jutri so na sporedu še kvalifikacijske tekme v skupinah D, G, I, program televizije Sportklubu pa bo največ pozornosti posvetil tekmama v skupini D. Ob 18. uri boste lahko uživali v srečanju Irska – Avstrija, ob 20.45 uri pa se bosta v Beogradu udarili Srbija in Wales.