Le Graet: Zidana za selektorja Francije!

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Predsednik francoske nogometne zveze Noel Le Graet je dejal, da je logično, da bi moral trener madriskega Reala Zinedine Zidan nekega dne postati selektor "galskih petelinov" s katerimi je v svojih nogometnih časih igral in bil kapetan Francije.

“To bi morala biti povsem logična posledica dogajanja. Verjetno se bo zgodilo, da bo nekega dne Zinedine zainteresiran za selektorja reprezentance, ki ji je na zelenici poveljeval toliko časa,” je dejal predsednik francoske nogometne zveze Noel Le Graet.

Zinedine Zidane je na odličen način pričel svojo trenersko pot, potem ko je Real iz Madrida prevzel januarja leta 2016, z njim pa že osvojil dve lovoriki v Ligi prvakov in naslov državnega prvaka, tako da tudi francoski mediji Zidana še dolga leta pričakujejo na klopi Reala.

“Mislim, da bo še dolgo časa ostal pri Realu, dejstvo pa je, da mu ta klub izjemno odgovarja,” pravi Le Graet, ki je glavni krivec, da je Zidane sploh začel s trenersko kariero.

“Pred tremi leti sva se pogovarjala in takrat sem mu resno svetoval naj pride v Francijo in prevzame mesto glavnega trenerja ekipa Bordeauxa ali pa v kakšen drug klub, le da je v Franciji in da tam začne kariero v manjšem klubu.”

Zidane ga je na srečo le deloma poslušal in trenersko kariero začel s klubom, kjer je tudi kot nogometaš osvajal največje naslove.