CR7 spet udaril in utišal Ruse

Alex Livesey, Getty Images Sport

Portugalska reprezentanca s Cristianom Ronaldom je prišla do prve zmage na pokalu konfederacij, na drugi tekmi v skupini A so premagali domačo reprezentanco Rusije z minimalnih 1:0.

Tekmo je odločil in zabil edini zadetek kdo drug kot pa Cristiano Ronaldo in to že v osmi minuti po strelu z glavo. Portugalska je tako prišla že do četrte točke v skupini A ter je že praktično uvrščena v polfinale pokala Konfederacij.

Rusija v prvem polčasu ni pokazala nič kaj preveč blesteče predstave, v drugem polčasu pa so pred domačimi gledalci vendarle zagospodarili vendar o zadetka proti Evropskim prvakom niso uspeli priti.

S štirimi točkami so Portugalci sedaj prevzeli prvo mesto na lestvici. V zadnjem krogu jih čaka tekma proti Novi Zelandiji, ki je najslabša reprezentanca v tej skupini.

Ob 20. uri sledi še obračun med Mehiko in Novo Zelandijo.