Viler: Verjamem, da sem zasluženo dobil priložnost

Getty Images

Mitja Viler po izjemnem klubskem začetku sezone še do prvega reprezentančnega nastopa, ki je bil po njegovem mnenju odraz trdega dela.

V Trnavi smo na tekmi proti Slovaški v kvalifikacijah za nastop na svetovnem nogomentnem dobili novega igralca v majici z državnim grbom. Mitja Viler, ki je bil pred tem sedemkrat povabljen na zbor, a ni dobil priložnosti, je dočakal debitantski nastop.

Novo povabilo je sprejel kot veliko čast in obvezo. Na zbor je odšel z željo, da si izbori mesto tudi v ekipi in ostane v tekmovalnem ritmu. Premiera se je zgodila, ko je vstopil v igro v 9. minuti, po poškodbi Jokića. »V tem zame zelo uspešnem klubskem poletju sem dosegel svoj naslednji cilj. Ob prvem reprezentančnem nastopu sem bil poln adrenalina in bi lahko igral še naprej, vendar je žal poraz uničil tisto večje zadovoljstvo. Verjamem pa, da sem pokazal, da si zaslužim mesto v reprezentanci,« je nov mejnik in slovaško izkušnjo opisal nogometaš Maribora.

Še tekma proti Litvi, od torka pa je nazaj v družbi klubskih soigralcev, s katerimi se je poslovil po uspešno oddelanem derbiju, ki ga je opisal kot trdo tekmo. Ob vrnitvi novih motivov ne bo manjkalo.

»Če bi nam pred začetkom sezone kdo predstavil, da bomo v tem obdobju izgledali tako, mu ne bi verjeli. Po premoru si bodo tekme sledile ena za drugo, mi pa imamo dovolj širok kader za vsa tekmovanja, ki je zdaj še povečan. Liga prvakov bo vsem skupaj dodatna motivacija, da se bo treniralo še bolje.«