Toča golov na Grbavici, BiH brez možnosti

Getty Images/Srdjan Stevanovic

Nogometna reprezentanca Belgije je v Sarajevu s 4:3 premagala Bosno in Hercegovino. Varovanci Mehmeda Baždarevića so s tem zapravili skoraj vse možnosti za preboj na SP prihodnje leto.

BiH ima v skupini H sedaj pred zadnjim krogom 14 točk, eno več od Grčije, ki se bo v večernem obračunu srečala s Ciprom. A tudi če bi “zmaji” osvojili drugo mesto, bodo na koncu po vsej verjetnosti najslabša drugouvrščena ekipa izmed vseh skupin in to pomeni, da jim uidejo dodatne kvalifikacije.

Dvoboj na Grbavici je bil izjemno zanimiv, pa čeprav je bil teren za igro obupen. Sarajevsko zelenico je ves čas tekme močil dež, bolje pa so te razmere izkoristili Belgijci, ki so do vodstva prišli že v 4. minuti prek Thomasa Menunierja.

Domačim je še v prvem polčasu uspel popoln preobrat. V 30. minuti je po podaji Edina Džeka zadel Haris Medunjanin, devet minut kasneje pa je za “eksplozijo” navdušenja na Grbavici poskrbel Edin Višča z golom za 2:1.

V drugem polčasu pa druga pesem. Belgijci so bili praktično ob vsakem stiku z žogo na nasprotnikovi polovici in v 59. minuti izenačili – zadel je Michy Batshuayi. Devet minut kasneje so Belgijci že vodili, potem ko je podajo s kota slabo zadel Yannick Carrasco, vendar na drugi vratnici “ponesreči” našel Jana Verthongna, ki je žogo pospravil v mrežo.

To pa še ni bilo vse. Osem minut pred koncem je na 3:3 izenačil Dario Đumić, ki je žogo v gol z glavo zabil po kotu, le štiri minute kasneje pa so Belgijci vendarle zadeli zadnji (Carrasco) in uničili sanje Bosancev o Rusiji.

V drugi tekmi skupine je Estonija v gosteh kar s 6:0 deklasirala Gibraltar. Žepna državica je brez točke in ima gol razliko 3:43.