Grčija slavila na Cipru, Francija v Sofiji

Nogometaši Grčije so v gosteh z 2:1 ugnali Ciper in imajo tako krog pred koncem kvalifikacij za SP veliko možnosti za to, da v skupini H končajo na drugem mestu.

Grki imajo sedaj 16 točk, dve več od BiH, v zadnjem krogu pa pričakujejo reprezentanco Gibraltarja. To pomeni, da so si evropski prvaki iz leta 2004 drugo mesto praktično že zagotovili, upati morajo samo še na to, da ne bodo slučajno končali kot najslabša ekipa med devetimi drugouvrščenimi.

Dvoboj na Cipru so bolje začeli domači, za katere je v 18. minuti zadel Pieros Sotiriou, a sta nato Konstantinos Mitroglou in Alexandros Tziolis z goloma v razmaku 160 sekund Grčiji še pred polčasom prinesla preobrat.

Grčija je imela do konca srečanja še nekaj lepih priložnosti, a je ostalo pri 1:2. Pomembno zmago je dosegla tudi Francija. V deževni Sofiji je Bolgariji dosegla gol že v 3. minuti – natančen je bil Blaise Matuidi – kar se je kasneje izkazalo za edini zadetek na srečanju.

Francozi imajo krog pred koncem 20 točk, eno več kot Švedska, v zadnjem krogu pa za dokončno potrditev vozovnic v Rusijo potrebujejo domačo zmago proti Belorusiji.

Bolj slabo v tej skupini kaže Nizozemcem, ki so Beloruse v Minsku ugnali s 3:1. “Tulipani” so tretji s 16 točkami in bi v zadnjem krogu morali upati na zmago proti Švedski za šest golov, saj imajo severnjaki precej boljšo gol razliko, kar ob enakem številu točk odloča kot prvo merilo.

Portugalska je v gosteh z veliko težavami premagala Andoro . V začetni postavi ni bilo Cristiana Ronalda, ko pa je v 2. polčasu prišel v igro, se je to na igri Portugalske hitro poznalo in v 63 minuti je zvezdnik Reala tudi zadel. Tri točke za aktualne evropske prvake je štiri minute pred koncem rednega dela zagotovil Andre Silva.

Portugalci so v skupini B sedaj s 24 točkami na drugem mestu, prvi pa so s 27 točkami Švicarji, ki so doma s 5:2 ugnali Madžare. O neposrednem potniku v Rusijo bo tako v tej skupini odločala torkova tekma Portugalska – Švica na Estadio da Luz.