Nemčija kvalifikacije končala z deseto zmago

Adam Pretty, Getty Images

Nogometaši Nemčije so kvalifikacije za svetovno prvenstvo sklenili z zanesljivo zmago proti Azerbajdžanu, ki je padel s 5:1. Elf je proti vratom nasprotnika sprožil kar 43 strelov.

Zasedba Joachima Löwa je popravila rekord Jugoslavije po doseženih zadetkih v kvalfikacijah za svetovno prvenstvo in se v slogu uvrstila na mundial v Rusiji.

Azerbajdžan je sicer odigral hrabro, a proti aktualnim svetovnim prvakom ni imel možnosti.

Prvi zadetek so Nemci dosegli v deveti minuti, ko je s peto zadel Leon Goretzka. Njegovo potezo je težko opisati, zato si jo oglejte v priloženem posnetku.

Varovanci Roberta Prosinečkega kvalifikacije zaključujejo na predzadnjem mestu, osvojili pa so 10 točk. Ob polčasu jim je kazalo izvrstno, saj je bil rezultat 1:1. V 34. minuti je namreč izenačil Ramil Šejdajev

Nemci so v nadaljevanju stvari vendarle postavili na svoje mesto in povsem razbili goste. Za vodstvo je v 54. minuti poskrbel Sandro Wagner, ki je po letu 1978 postal prvi nemški igralec, ki je na prvih petih reprezentančnih tekmah dosegel prav toliko golov. Do konca srečanja so se med strelce vpisali še Antonio Rüdiger, Goretzka in Emre Čan.

Drugo mesto v skupini je zavzela Severna Irska, ki si je dodatne kvalifikacije priigrala že pred zadnjim krogom. Poraz proti Norveški (0:1) je bil tako nepomemben.

Češka je neuspešne kvalifikacije zaključila z zmago proti San Marinu (5:0).