Srbi na SP, Hrvati pa v dodatne kvalifikacije

Srdjan Stevanovic / Getty Images

Hrvati so po zamenjavi selektorja odigrali odlično tekmo in v gosteh z 2:0 premagali Ukrajino, Srbija pa je proti Gruziji potrdila nastop na mundialu. Wales je doma klonil proti Severni Irski in ostal brez Rusije!

Aleksandar Prijović je bil veliki junak srbske reprezentance, v 74. minuti je z golom poskrbel za zmago v skupini D. V super derbiju kroga sta se pomerila Wales in Severna Irska, gostje so bili uspešnejši z 1:0 in se uvrstili v dodatne kvalifikacije.

Hrvati so na krilih Andreja Kramariča prišli do drugega mesta v skupini I. Kramarič je tekmo, ki so jo Hrvati morali nujno dobiti, odločil z dvema goloma v drugem polčasu. Islandija je z zmago 2:0 proti Kosovu potrdila uvrstitev na mundial.

Španci so slavili v Izraelu, Italija pa v Albaniji in gre v dodatne kvalifikacije.