Infantino: Messiju še vedno manjka naslov na SP

Getty Image/ Woohae Cho

Prvi mož Mednarodne nogometne zveze (FIFA) Gianni Infantino je dejal, da mora Lionel Messi, če se bo želel v zgodovino zapisati kot največji, z Argentino osvojiti naslov svetovnih prvakov.

Robert Cianflone/Getty Images

Giani Infantino je zvezdnika Barcelone primerjal z legendarnim rojakom Diegom Maradono, ki je ob klubskih uspehih tudi Argentino popeljal na vrh sveta.

Messi je neverjeten, a še vedno ni osvojil svetovnega prvenstva. Obstaja veliko odličnih igralcev, ki jim to ni uspelo, zato je Diego še bolj poseben. Osvajal je naslove s klubom in tudi reprezentanco. Messi bi moral zaigrati v Rusiji, morda pa ga vidimo tudi na Mundialu leta 2022. Je nogometaš, ki se redko poškoduje, čeprav ga nasprotniki velikokrat zaustavljajo z grobimi prekrški,” je o Lionelu Messiju povedal Infantino.

Argentina je sicer pod Messijem že zaigrala v finalu svetovnega prvenstva, kjer pa jo je leta 2014 ustavila Nemčija. Gavči so trenutno v velikih težavah, saj jim grozi celo neuvrstitev na prihajajoče prvenstvo v Rusiji. Danes je pred njimi ključna kvalifikacijska tekma, v Ekvadorju pa zanje šteje le zmaga.