Portugalci čez Švico do prvega mesta v skupini

getty images/david ramos

Z današnjimi tekmami v skupinah A, B in H se je končal skupinski del evropskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo v nogometu 2018.

Portugalci so v Lizboni z 2:0 premagali Švico in si zagotovili neposredno pot v Rusijo. Gostitelji so povedli v 41. minuti, ko je žogo v lastno mrežo poslal Johan Djourou, vse dvome o zmagovalcu pa je v 57. minuti razblinil Andre Silva

Švicarji so tako kljub le enemu porazu v kvalifikacijah osvojil drugo mesto v skupini B in bodo pot v Rusijo iskali v dodatnih kvalifikacijah.

V skupini A je Francija proti Belorusiji potrdila prvo mesto v skupini (2:1), Nizozemska pa proti Švedski pričakovano ni prišla do zmage s sedmimi zadetki in po zadnjem evropskem ostaja še brez uvrstitve na svetovno prvenstvo. Tulipani so sicer slavili z 2:0.

Tudi v skupini H nismo videli presenečenja. Belgija, ki si je prvo mesto v skupini zagotovila že pred zadnjo tekmo, je doma ugnala Ciper (4:0). V dodatne kvalifikacije odhaja Grčija, ki je skupinski del končala z zmago proti Gibraltarju (4:0).