Vir: Getty Images/Stephen Pond
Nogomet 12.11.2017 | 21:28 > 21:34

Švicarji in Hrvati potrdili pot v Rusijo

Švicarska reprezentanca je ubranila prednost z 1:0 s prve tekme proti Severni Irski in s tem potrdila uvrstitev na svetovno prvenstvo, Hrvati pa so proti Grčiji odigrali z identičnim rezultatom.

Vir: Getty Images

ŠVICA - Severna Irska 0:0 1:0

Švica: Sommer, Lichtsteiner, Schär, Akanji, Rodriguez, Zakaria, Xhaka, Shaqiri (80./Freuler), Džemaili (61./Mehmedi), Zuber, Šeferović (86./Embolo).

Severna Irska: McGovern, Hughes, McAuley, J. Evans, Brunt, Ward (74./Jones), Davis, Norwood (75./Magennis), Saville, Dallas, Washington (82./Mcnair).

Švicarji so se na domačem terenu v dežju spretno prebili v sklepni del tekmovanja. Imeli so pobudo in premoč, ki pa je niso kronali z zadetki, blizu sta bila Blerim Džemaili in Xherdan Shaquiri.

A Severni Irci bi vendarle lahko na tekmi naredili več: že globoko v sodnikovem dodatku je namreč z glavo s kakšnih sedmih metrov meril Jonny Evans, vratar Yann Sommer je poletel v prazno, žogo pa je z golove črte izbil Ricardo Rodriguez in preprečil podaljšek.

GRČIJA - HRVAŠKA 0:0 1:4

Grčija: Kamezis, Torosidis, Papastopolos, Manolas, Retsos, Tziolis, Tahsidis, Zeca, Bakesetas (59./Gianniotas), Kristodopolos (59./Fortunis), Mitroglu (79./Pelkas).

Hrvaška: Subašić, Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić, Rakitić (86./Rebić), Modrić (92./Mitrović), Brozović, Mandžukić, Kalinić (78./Kramarić), Perišić.

Na domači zelenici so si prvi priigrali priložnost Grki, Anastasios Bakasetas je skušal presenetiti Subašića s strelom od daleč, a je žogo poslal prek hrvaških vrat. Nevarnejša je bila akcija nekaj minut pozneje, ko je Sokratis meril v desni spodnji kot, toda ni bil dovolj natančen.

Hrvati so do prve resne priložnosti prišli v 28. minuti, ko je Ivan Perišić streljal z roba kazenskega prostora. Največja priložnost v sicer mirnem prvem polčasu pa je bila v 43. minuti, ko je ravno Perišić, eden najboljših posameznikov s prve tekme, v teku močno streljal z okoli 20 m, Grke je rešila vratnica.

Po vrnitvi na zelenico sta Šime Vrsaljko in Marcelo Brozović izvedla dve konkretnejši akciji, a ju nista izpeljala do konca. Grki so zapretili v 58. minuti, KonstantinosMitroglu je streljal z obrata z okoli 20 m. Dimitrios Pelkas je hitro po vstopu v igro zadel gol, a veselje ni trajalo dolgo, saj je bil v prepovedanem položaju.