Vir: Getty Images/Stephen Pond
Nogomet 13.11.2017 | 22:38 > 22:40

Italija po letu 1958 ostala brez svetovnega prvenstva!

Za eno izmed največjih senzacij v zadnjih letih so poskrbeli Švedi, ki so v dodatnih kvalifikacijah s skupnim rezultatom 1:0 izločili Italijane.

Vir: Getty Images

Italijani so imeli v prvem polčasu premoč, a tudi srečo, ker sodnik v prve pol ure nobenega od dveh igranj z roko v njihovem kazenskem prostoru ni kaznoval z 11-metrovko. V 8. minuti so strel z bele točke po prekršku nad Marcom Parolom neuspešno zahtevali tudi sami.

Najlepšo priložnost je imel Ciro Immobile, ki je v 40. minuti že premagal vratarja Robina Olsena, a je pravočasno počistil kapetan Andreas Granqvist.

Na začetku drugega polčasa so Italijani še naprej napadali in v 53. minuti je Alessandro Florenzi z volejem streljal malo mimo vratnice. Italijanski selektorGiampiero Ventura je po uri igre vse stavil na napad in na zelenico poslal Stephana El Shaarawyja in Andreo Belottija. V 66. minuti se je po posredovanju švedskega branilca Mikaela Lustiga žoga odbila v zgornji del prečke.

Švedi so nekajkrat zagrozili iz protinapadov, a do pravega strela niso prišli. V 87. minuti je na drugi strani Olsen lepo ubranil močan poskus El Shaarawyja po sredini vrat, kmalu zatem pa je Parolo z glavo streljal mimo gola. Sodnikov podaljšek je bil dolg pet minut, tudi v njem pa Italijanom ni uspelo zadeti in veliko slavje Švedov se je lahko začelo.