Danska na krilih Eriksena na svetovno prvenstvo

Danska je še zadnji udeleženec svetovnega prvenstva v nogometu 2018 iz Evrope. V Dublinu je na povratni tekmi dodatnih kvalifikacij premagala Irsko z 1:5. V soboto je bilo v Köbenhavnu 0:0.

Tri zadetke je tokrat dosegel nogometaš Tottenhama Christian Eriksen. Irska je sicer že v 6. minuti povedla z golom Shana Duffyja z glavo, a so gostje po pol ure igre z dvema zadetkoma v treh minutah preobrnili izid. Najprej je streljal Andreas Christensen in zadel vratnico, žoga pa se je od irskega branilca Cyrusa Christieja nesrečno odbila v mrežo. Takoj zatem je sledil prvi gol Eriksena, ki je po izgubljeni žogi Stephena Warda na sredini igrišča z roba kazenskega prostora sijajno meril pod prečko.

V drugem polčasu je Eriksen še dvakrat spravil žogo za hrbet domačega vratarja Darrena Randolpha. V 63. minuti je po protinapadu z razdalje zadel z levico, nato pa še deset minut pozneje po napaki irske obrambe, kar je bil že njegov 11. zadetek v teh kvalifikacijah. Končni izid je v 90. minuti z 11-metrovke postavil rezervist Nicklas Bendtner.