Kot je napovedal Katanec, novi selektor je Tomaž Kavčič

NZS

Tisto, o čemer se je na sončni strani Alp že nekaj časa pisalo, je Nogometna zveza Slovenije danes potrdila: Na novinarski konferenci je bil Tomaž Kavčič potrjen kot nov selektor slovenske nogometne reprezentance.

Bojan Prašnikar, Zdenko Verdenik, Srečko Katanec, Prašnikar (drugi mandat), Brane Oblak, Matjaž Kek, Slaviša Stojanović, Katanec (drugi mandat) in sedaj Tomaž Kavčič…to so vsi selektorji naše izbrane vrste od osamosvojitve dalje.

Kavčič, ki je zelo uspešno deloval kot trener slovenske reprezentance do 21 let in bil desna roka selektorja v zadnjem ciklusu, je bil tudi izbor Srečka Katanca, v boju za “stolček” pa je očitno dobil več simpatij, kot vsi ostali tekmeci, največkrat se je omenjalo trenutnega trenerja Rijeke, Keka.

Moje mišljenje je, da Slovenija rabi vsakega dobrega igralca. Kevin Kampl ali kdorkoli drug mora priti na zbor s čisto glavo, vedeti, zakaj je tukaj. Vem, da Kevin rad igra za Slovenijo, a se bo treba z njim pogovoriti. Če bo vse v redu, bo tukaj, če ne, pa ne,” je Kavčič odgovoril na prvo pereče vprašanje. O slogu igre in postavitvah ni želel razglabljati.

Getty Images

Strokovni štab naj bi bil dokončno že postavljen, sicer pa je dogovorjena tekma z Avstrijo v Celovcu marca, potekajo pa pogovori o tekmi s Črno goro (prav tako marca), razen če bi bili z njimi v isti skupini Evropske lige narodov.

Cilji morajo biti visoki. Če se sam ne ceniš, potem te tudi drugi ne bodo. Imamo dobro, konkurenčno ekipo in na nas je, da to potrdimo,” je Kavčič povedal, predsednik NZS, Radenko Mijatović pa je jasno potrdil, da je tokrat cilj uvrstitev na EURO 2020.

Getty Images

Nov selektor je dodal, da se bo moral pogovoriti z Boštjanom Cesarjem, ki naj še ne bi potrdil nadaljevanja reprezentančne kariere.

“Potrebno je verjeti, prenesti na igralce, imamo igralce, ki ne igrajo ravno v “top” klubih, ampak igrajo vsaj v dobrih klubih. Tudi v minulih kvalifikacijah smo potrdili, da lahko igramo z vsemi. Vsaka tekma je pomembna, nekih velikih eksperimentov ne bomo imeli niti časa delati. V te tekme gremo na ‘polno’,” se je Kavčič navezal na Ligo narodov.

Kavčič bo torej v vlogi selektorja debitiral marca na tekmi z Avstrijo v Celovcu. Točen datum tekme in ura še nista znana.

NZS