Kosovo bo vodil Švicar Challandes

Getty Images

Nogometna zveza Kosova je danes na mesto selektorja članske reprezentance postavila 66-letnega Švicarja Bernarda Challandesa.

Nogometna zveza Kosova je izbrala novega selektorja članske vrste in sicer bo reprezentanco ene najnovejših članic evropske in svetovne nogometne družine prvič vodil tujec. Delo, za katerega je po poročanju kosovskih medijev še lani kandidiral tudi nekdanji slovenski selektor Srečko Katanec, bo prevzel 66-letni Švicar Bernard Challandes, ki bo na selektorskem stolčku nasledil Alberta Bunjakuja.

“Zame je to velik izziv. Kosova je mlada država, reprezentanca Kosova pa je še mlajša. Morali bomo zgraditi novo ekipo. Pomembno je, da bomo pri tej nalogi čim bolj enotni,” je povedal Švicar, ki je zadnje delo opravljal na klopi reprezentance Armenije.