Buffon: Vračam se zaradi Astorija in da združim ekipo

Claudio Villa/Getty Images

Čeprav Gianluigi Bufforn odšteva dneve svoje kariere, pa italijanski reprezentanci še vedno ni rekel zbogom. Legendarni vratar Juventusa želi pustitipečat v reprezentancipo in zato se je odzval vabilu italijanskega selektorja za tekmi proti Argentine in Anglije.

Po porazu proti Švedski v kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu v Rusiji, so bile oči legendarnega Gianluigija Buffona solzne, saj je bilo jasno, da Italija med svetovno elito poleti ne bo nastopala. Mnogim je to pomenilo, da se Buffon poslavlja od italijasnkega dresa, a bo legendarni vratar Juventusa spet del italijanske reprezentance na prihajajočih tekmah.

Jaz sem takšna oseba, ki čuti odgovornost in to s ponosom. Zato sem se odločil, da bom spet prisoten v reprezentanci. Obenem pa sem bil vedno element, ki je združeval ekipo in moja prisotnost je vedno v tej luči. Mladi nogometaši rastejo in napredujejo in zagotovo bodo dobili priložnost tudi v reprezentanci, saj v klubih že igrajo odlično,” je dejal vratar Italihe, ki pravi še, da obstaja še en razlog zakaj se je odločil, da bo še vedno stal med italijanskima vratnicama: “Davide Astori je še en razlog za uspešnost moje kariere in zato sem se odzval vabilu v ekipo.”

Italija se bo v petek pomerila proti Argentini, v torek pa se bo ob 21. uri, tudi v neposrednem prenosu na Sportklubu, pomerila proti Angliji.