Velik povratek Neymarja za zmago nad Hrvaško

Alex Livesey Getty Images Sport

Reprezentanca Brazilije je na prijateljski tekmi v Liverpoolu z 2:0 premagala Hrvaško, trenutek tekme pa se je zgodil v 69. minuti, ko je v polno meril povratnik po poškodbi Neymar.

Brazilci so akcijo za zadetek začeli na desni strani, Willian je podal do Philippeja Coutinha, ta pa je hitro našel vtekajočega Neymarja. Nekdanji napadalec Barcelone je prodiral po levi strani, zlahka je preigral Šimeta Vrsaljka in rezervista Matea Kovačića in s silovitim strelom žogo, ki se je odbila od prečke, hladnokrvno poslal v gol.

Hrvati so se sicer trudili, v prvem polčasu so bili za odtenek boljši nasprotnik, v nadaljevanju so imeli nekaj (pol)priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. Zmago je Braziliji v 93. minuti potrdil rezervist Roberto Firmino. Napadalec Liverpoola se je po globinski podaji v kazenski prostor po veliki napaki rezervista Tina Jedvaja dokopal do žoge in z lobom zadel za končnih 2:0.